KDO NESKÁČE, NENÍ HOLUB! aneb ZOBÁKY SOBĚ

Divadlo loutek Ostrava
Česko

KDO NESKÁČE, NENÍ HOLUB! aneb ZOBÁKY SOBĚ | BEAK TO BEAK

autor: Malina Przesluga
režie: Ada Tabisz
scénografie: Karolina Kempinska, Sara Spławska
hudba: Dominik Skwarek

hrají: Jakub Georgiev, Martin Legerski, Marián Mazur, Karolína Hýsková, Richard Liberda, Jana Zajacová, Ondřej Vyhlídal

Žila byla jedna holubí banda. Měla vlastní území, vlastní pokřik, vlastní pravidla. Kupříkladu… všichni členové bandy museli být holubího původu. Jednoho dne se okolo nějak podezřele motal jeden vrabec. A měl takové divné narážky…  jako by snad měl něco proti holubům. To je ale drzost! Banda takového člena nestrpí. Leda že by celé té bandě ukázal, že se nebojí. A že jsou to možná oni, kdo má skutečný strach! A vůbec, kdo vymyslel ten pokřik? A všechna ta pravidla?

Divadlo loutek Ostrava je profesionální divadelní instituce se třemi scénami (alternativní scéna, hlavní scéna a amfiteátr). Alternativní scéna byla otevřena v roce 2011 a přináší inscenace s komornějším obsazením a interaktivnějším přístupem k divákovi. Hlavní scéna mívá tradičnější témata i provedení, a je prostě a jednoduše velká (hlavní v tomto případě neznamená důležitější!). Amfiteátr byl vybudován vedle alternativní scény a je využíván hojně především v horkých letních měsících hostujícími soubory i domácími inscenacemi s minimalistickým scénografickým konceptem.

Každý rok divadlo nastuduje tři až čtyři nové inscenace, které jsou určené různým věkovým skupinám (batolata, předškolní i školní děti, náctileté a dospělé publikum). Nabízí také rozmanitý výběr umělecko-vzdělávacích programů, jehož výběr se každým rokem rozšiřuje.  V každém lichém roce je také DLO pořadatel festivalu Spectaculo Interesse: letos probíhá už 14. ročník festivalu. Od roku 1990 byla ředitelkou JUDr. Jarmila Hájková a od léta 2023 vede divadlo Alena Punčochářová.

7+
60 min.
česky
bez titulků
hlavní scéna