Jukebox

Naivní divadlo Liberec
Česko

Jukebox | Jukebox

režie: Michaela Homolová
dramaturgie: Vít Peřina
výprava: Kamil Bělohlávek
hudební spolupráce: Miroslav Ošanec
hrají: Diana Čičmanová, Michaela Homolová, Veronika Košvancová – Khomová, Eliška Machová, Markéta Sýkorová, Bára Purmová, Kristýna Trojanová, Filip Homola, Adam Kubišta, Miroslav Ošanec, Marek Sýkora, Petr Štěpánek, Martin Šulc, Antonín Týmal, Vít Peřina

 

Divadelní koncert ve vaší režii

Moderovaný hudební kvíz a zároveň energií nabitý divadelní koncert v podání celého souboru a řady dalších zaměstnanců Naivního divadla Liberec při příležitosti výročí jukeboxu! Pod vedením korepetitora Míry Ošance se zrodilo uskupení SOK – Skoro opravdická kapela! Jednotlivé písničky si posluchači volí sami v obřím divadelním jukeboxu. Na playlistu jsou samé hity, navíc ověřené časem! Směs žánrů od 60. let 20. století až do současnosti. Pop, rock, country, punk, R&B, lidová hudba. K tanci, k poslechu i k dívání se. Každý si vybere! Každá píseň je navíc doprovázena naživo inscenovaným „klipem“. Výběr písní je sice omezený, výkon kapely však limity nezná.

Naivní divadlo Liberec je více než šedesát let zapsáno v povědomí diváků i odborníků jako velmi kvalitní loutkové divadlo. Pravidelně jezdí na mezinárodní festivaly po celém světě (Čína, Japonsko, Mexiko, Tchaj-wan, USA, Kanada atd.). Od roku 2003 zde působí jako dramaturg Vít Peřina, v ČR v současnosti snad jediný autor divadelních textů pro děti a mládež. Od roku 2021 je novou ředitelkou Kateřina Pavlů a uměleckou šéfkou Michaela Homolová, herečka a režisérka, která zde vytvořila několik legendárních inscenací (O beránkovi, který spadl z nebe, ŠŠŠŠ. ŠŠŠŠ. HŮŮŮ. HAF! atd.) Naivní divadlo Liberec každoročně připravuje festival Mateřinka, zaměřený na diváky předškolního věku (letos proběhl už 27. ročník).

 

12+
100 min.
česky
alternativní scéna
nesoutěžní