Sestřih dohola

Divadlo loutek Ostrava
Sestřih dohola

 

Nostalgická sonda do hlubin vzpomínek dávných i nedávných

Koncertní podání písniček ze současného i minulého repertoáru Divadla loutek Ostrava, které mají jazzové a bluesové ladění, anebo taky ne. Večerem vás provede postava Neznámého, nebo možná tak trochu známého. Záleží, jak moc znáte naše divadlo. Ale jestli neznáte, poznáte.

Divadlo loutek Ostrava je profesionální divadelní instituce se třemi scénami (alternativní scéna, hlavní scéna a amfiteátr). Alternativní scéna byla otevřena v roce 2011 a přináší inscenace s komornějším obsazením a interaktivnějším přístupem k divákovi. Hlavní scéna mívá tradičnější témata i provedení, a je prostě a jednoduše velká (hlavní v tomto případě neznamená důležitější!). Amfiteátr byl vybudován vedle alternativní scény a je využíván hojně především v horkých letních měsících hostujícími soubory i domácími inscenacemi s minimalistickým scénografickým konceptem.

Každý rok divadlo nastuduje tři až čtyři nové inscenace, které jsou určené různým věkovým skupinám (batolata, předškolní i školní děti, náctileté a dospělé publikum). Nabízí také rozmanitý výběr umělecko-vzdělávacích programů, jehož výběr se každým rokem rozšiřuje.  V každém lichém roce je také DLO pořadatel festivalu Spectaculo Interesse: letos probíhá už 14. ročník festivalu. Od roku 1990 byla ředitelkou JUDr. Jarmila Hájková a od léta 2023 vede divadlo Alena Punčochářová.

 

12+
60 min.
česky
divadelní stan